Jazda na F1

AGS Formule 1

1968: Henri JULIEN, vášnivý automechanik vytvára stajňu AGS. V mestečku Gonfaron, dva kroky od Saint-Tropez sa zrodila stajňa AGS (Automobiles Gonfaronnaises Sportives = športové gonfaronské automobily). Počas 36 rokov venovaných výrobe, rozvoju a využívaniu monopostov prešla AGS všetkými etapami pretekov. Roku 1986, po viacerých tituloch v F2, vstupuje AGS do F1 a stáva sa spoločnosťou "AGS FORMULE 1". Počas týchto 6 sezón vo Svetovom šampionáte F1 sa za volantom monopostov AGS vystriedali mnohí známi piloti, aby zapísali viac krát body do zatriedenia "Piloti" a "Konštruktéri" - napr. Pironi, Capelli, Fabre, Moreno, Streiff, Tarquini, Winkelhock, Dalmas...

1992: Jedinečná iniciatíva vo svete, AGS vytvára koncept "F1 - zábava". AGS FORMULE 1 dáva svoje "savoir-faire", t.j. umenie a znalosti získané na najvyššej úrovni pretekov k dispozícii na svojich stážach pilotovania F1. Varský okruh pri Le Luc en Provence ponúka na ploche 2.000 m2 množstvo ultramoderných riešení vrátane priameho prístupu na okruh, heliportu či seminárnej sály a je plne k dispozícii pre autá formule 1. Naviac pri všetkej bezpečnosti.

2022: AGS, svetový líder v stážach F1. Spoločnosť AGS FORMULE 1 v priebehu roku 2019 nahradila spoločnosť AGS Racing. Táto v organizovaní stáží F1 pokračuje inovatívnym spôsobom a pre jazdy využíva monoposty F4 a monoposty F1 PROST AP04 s motormi V8 a s radením rýchlostí pádlami pod volantom, ktoré sú k dispozícii pri nových programoch na výnimočných okruhoch.