Jazda na F1

Jazda na formule

Stáže na okruhu Var s jazdou na formule 

Ponúkame dve alternatívy pilotovania F1 - s manuálnym radením rýchlostí klasicky pákou v kulise alebo s radením rýchlostí pádlami na volante. Ide o dva programy pilotovania F1 - "Zoznámenie sa s F1" a "Senzačná F1". Na prípravu sú k dispozícii monoposty F3 Opel-Lotus s výkonom 180 koní (váha 450 kg, max. rýchlosť 210 km /hod.) disponujúce technológiou radenia jednotlivých rýchlostí zhodnou s technológiou F1 vybraného programu. Stáž na okruhu Var (Circuit du Luc en Provence) zahŕňa 8 kôl resp. 2x 8 kôl na monoposte F3 a 2 až 16 kôl na monoposte F1. Počet kôl na F1 je pritom možné s primeraným navýšením ceny zvýšiť aj nad 16 kôl. Táto jazda na formule bude pre vás životným zážitkom!

 

Monoposty s manuálnym radením rýchlostí

Po príprave na F3 chytíte do rúk volant výkonnej F1 zo stajne AGS FORMULE 1 - typ AGS JH24 poháňaný motorom V8 Cosworth s výkonom 650 koní pri 11.000 otáčkach. Monopost váži cca 550 kg. Jeho maximálna rýchlosť atakuje hranicu 300 km/h. Táto stáž je venovaná vyznávačom pôvodnej pilotnej techniky s manuálnou prevodovkou a ovládaním pedálov spôsobom "päta-špička". Monoposty tohto typu majú rýchlostnú páku s kulisou v tvare "H". Stačí malý pohyb zápästím a máte tam iný rýchlostný stupeň. Táto prevodovka si však vyžaduje presné ovládanie a teda aj väčšie sústredenie pilota.

Monoposty s radením rýchlostí pádlami na volante

Na tejto stáži používané monoposty sú vybavené novšími technológiami získanými skúsenosťami z pretekov. Spomedzi nich vyniká radenie rýchlostí pádlami na volante. Pre tých, ktorí neovládajú techniku "päta-špička", je to záruka jednoduchého ovládania a väčšej bezpečnosti v prospech čistejšieho potešenia z pilotovania. Monoposty F1 sú tu zastúpené značkami AGS SH04 (2003), Prost AP02 (1999) a Arrows A20 (1999). Pilotovali ich veľké mená automobilového športu (Jean Alesi, Nick Heidfeld, Pedro de la Rosa, Jarno Trulli či Olivier Panis. Teraz sa do niektorého z týchto monopostov môžete posadiť aj vy. Sen sa tak stáva skutočnosťou.

Stáže na okruhu Paul Ricard HTTT

V tomto prípade ide o stáže vyššej formy pilotáže na ozajstnom a rýchlom pretekárskom okruhu. K dispozícii sú dva programy pilotovania F1 - "Prestížna F1" a "VIP F1". Využívajú sa tu však výlučne monoposty F1 s radením rýchlostí pádlami na volante (AGS, Prost či Arrows). V prípade záujmu o jazdu na tomto modernom okruhu s dostatočne širokými výbehovými zónami je ale potrebné rezervovať si stáž s dostatočným predstihom. Pre sezónu 2018 je možné objednávať služby na tomto okruhu za minimálne 50.000,00 EUR (neplatí pre termín štandardnej stáže dňa 28. septembra 2018 pre individuálnych záujemcov o stáž F1).

 

Iné okruhy, výkonnejšie monoposty

Ak chcete zažiť jazdu na F1 s motorom V10 a výkonom 700 až 750 koní na inom renomovanom okruhu, zabezpečíme pre vás na vyžiadanie podobnú jazdu na F1 na okruhu v Barcelone, na okruhu GP Magny-Cours alebo dokonca na blízkom Hungaroringu! Výkonnejšiu a ostrejšiu F1 však odporúčame vyskúšať až po skúsenostiach získaných na monoposte F1 s motorom V8 na okruhu Var.


Program stáže

Adepti na pilotov F1, zaujmite miesto v kokpite Vašich snov!

745: Prijatie v AGS FORMULE 1

Chvíľa na drobné pohostenie. Dostávate sa do šatne, kde si preberiete svoje vybavenie "pilota".

 815: Briefing "pilotovanie"

Naučíte sa všetky tajomstvá pilotovania monopostov.

900: Objavovanie okruhu z minibusu

S detailným plánom trate za súčasného komentára inštruktora ku každej zákrute si naštudujete správnu stopu na okruhu.

915: Pilotovanie monopostu

Dve série okruhu za volantom F3 Opel-Lotus, po oboch dostanete osobné rady, potrebné pre riadenie monopostu F1.

1130: Návšteva priestorov AGS FORMULE 1

Prehliadka oddelení a celého autoparku AGS.

1200: Obed v priestoroch AGS Formule 1

Moment uvoľnenia pre vás a vašich hostí.

1330: Briefing "formula 1"

Objavovanie špecifík pilotáže monopostu F1.

1400: Pilotovanie monopostu formule F1

Zdvihnutá ruka, za Vami sa ozve vzduchový štartér a motor V8 reve. Štart! Pustíte spojku... a vstúpite do uzavretého okruhu tých, ktorí pilotovali F1.

1630: Krst so skúseným pilotom

Čaká vás dvojmiestna F1 riadená profesionálnym pilotom.

1730: Odovzdanie certifikátov pilotovania F1

Hlava plná zážitkov a záverečný aperitív!

Váš deň zahŕňa:

Kompletnú výbavu pilota (homologovanú FIA), vstup na okruh, bezpečnostné zariadenie, poskytnutie monopostov F3 Opel-Lotus a F1, prístup do open-baru a jedlo pilota (uvedené platí pre stáž s celodenným programom).