Jazda na F1

Jazda na formule

!!! Táto webová stránka slúži už IBA ako archívna či ilustračná a NIE JE a nebude už aktualizovaná!

!!! Aktuálne informácie pre sezónu 2023 (či ďalšie sezóny) k ponúkaným stážam F1, krstom či jazdám na športovom prototype odteraz nájdete už iba na našej webovej stránke www.hitka.sk!

Stáže na okruhu Var s jazdou na formule 

Ponúkame pilotovanie F1 s radením rýchlostí pádlami na volante. Ide o programové balíky pilotovania monopostu F1 s počtom kôl na F1 podľa vášho výberu. Na prípravu sú k dispozícii monoposty F4 s výkonom 160 koní (váha 450 kg, max. rýchlosť 210 km /hod.) s radením rýchlosti pádlami na volante. Stáž na okruhu Var (Circuit du Luc en Provence) zahŕňa 4x 8 kôl na monoposte F4 a 6 až 16 kôl na monoposte F1 PROST AP04. Táto jazda na formule bude pre vás životným zážitkom! K dispozícii sú termíny od marca do novembra.

 

Monoposty s manuálnym radením rýchlostí

Monoposty F1 typu AGS JH24 poháňané motorom V8 Cosworth s výkonom 650 koní pri 11.000 otáčkach už v ponuke nie sú! Táto stáž bola venovaná vyznávačom pôvodnej pilotnej techniky s manuálnou prevodovkou a ovládaním pedálov spôsobom "päta-špička". Monoposty tohto typu mali rýchlostnú páku s kulisou v tvare "H". Stačil malý pohyb zápästím a bol tam iný rýchlostný stupeň. Táto prevodovka si však vyžadovala presné ovládanie a teda aj väčšie sústredenie pilota.

Monoposty s radením rýchlostí pádlami na volante

Na tejto stáži používané monoposty sú vybavené novšími technológiami získanými skúsenosťami z pretekov. Spomedzi nich vyniká radenie rýchlostí pádlami na volante. Pre tých, ktorí neovládajú techniku "päta-špička", je to záruka jednoduchého ovládania a väčšej bezpečnosti v prospech čistejšieho potešenia z pilotovania. Monoposty F1 sú tu zastúpené značkou PROST AP04 a vážia cca 550 kg. Ich maximálny rýchlosť atakuje 300 km/hod. Pilotovali ich veľké mená automobilového športu. Teraz sa do niektorého z týchto monopostov môžete posadiť aj vy. Sen sa tak stáva skutočnosťou.

Event s monopostom F4

Pre menej náročných zabezpečíme eventový deň pre 8 alebo 16 účastníkov, ktorí absolvujú jazdu na monoposte F4 a krst v otvorenom pretekárskom aute Ligier JS 49.

Profesionálny simulátor

Na okruhu však môžete vyskúšať aj profesionálny simulátor pre jazdu na monoposte F1 či simulátor pre rally autá. Simulátory je však možné využiť aj bez účasti na stáži F1 za samostatný poplatok (ceny pošleme na vyžiadanie).

Stáže na okruhu Paul Ricard HTTT

V tomto prípade ide o stáže vyššej formy pilotáže na ozajstnom a rýchlom pretekárskom okruhu. Dnes je tento okruh dostupný len v prípade skupinovej objednávky. Využívajú sa tu rovnaké monoposty ako na okruhu Var. V prípade záujmu o skupinovú stáž na tomto modernom okruhu s dostatočne širokými výbehovými zónami je ale potrebné rezervovať si stáž s dostatočným predstihom. Termín stáže bude stanovený dohodou. Vyžaduje sa však mať absolvovanú stáž F1 na okruhu Var, organizovanú spoločnosťou AGS Racing. V rámci alternatívnej ponuky však vieme na okruhu Paul Ricard zabezpečiť aj stáž F1 pre jednotlivcov v termíne 20.09.2022. Ceny pošleme na vyžiadanie.

Iné okruhy alebo výkonnejšie monoposty

Ak chcete zažiť jazdu na F1 s výkonom 700 až 750 koní na inom renomovanom okruhu, zabezpečíme pre vás na vyžiadanie od nášho ďalšieho francúzskeho partnera podobnú jazdu na F1 na týchto okruhoch: GP de Magny-Cours, CLUB de Magny-Cours, Dijon-Prenois, Paul Ricard HTTT a Barcelona Catalunya. Výkonnejšiu a ostrejšiu F1 však odporúčame vyskúšať až po skúsenostiach získaných na monoposte F1 s výkonom 650 koní. Novinkou v tejto alternatívnej ponuke iných okruhov pre sezónu 2022 je možnosť riadiť na okruhu prototyp pre Le Mans LPM 3. Podrobnosti ale budú známe neskôr.

Ceny stáží F1 sú odlišné podľa typu stáže (t.j. monopostu F1) a okruhu. Úvodná cena stáže F1 je od 1.590,00 EUR, pričom táto cena platí pre okruh CLUB de Magny-Cours a balík s 3 kolami na monoposte F1. Ak to však stihnete, môžete mať stáž F1 na tomto okruhu aj za akčnú cenu 1.351,50 EUR (naviac s počtom 3+1 kôl na F1). Tá najdrahšia stáž F1 je za jazdu na ostrom monoposte F1 Williams FW33 z roku 2011 s výkonom 750 koní a stojí 14.700,00 EUR /1 os.


Orientačný program stáže na okruhu Var

Adepti na pilotov F1, zaujmite miesto v kokpite Vašich snov!

745: Prijatie v AGS Racing

Chvíľa na drobné pohostenie. Dostávate sa do šatne, kde si preberiete svoje vybavenie "pilota".

 815: Briefing "pilotovanie"

Naučíte sa všetky tajomstvá pilotovania monopostov.

900: Objavovanie okruhu z minibusu

S detailným plánom trate za súčasného komentára inštruktora ku každej zákrute si naštudujete správnu stopu na okruhu.

915: Pilotovanie monopostu

Tri série jázd za volantom F4, po každej dostanete osobné rady, potrebné pre riadenie monopostu F1.

1130: Návšteva priestorov AGS Racing

Prehliadka oddelení a celého autoparku AGS, profesionálny simulátor jazdy na monoposte.

1200: Obed v priestoroch AGS Racing

Moment uvoľnenia pre vás a vašich hostí.

1330: Briefing "formula 1"

Objavovanie špecifík pilotáže monopostu F1.

1400: Pilotovanie monopostu formule F1

Zdvihnutá ruka, za Vami sa ozve vzduchový štartér a motor V8 reve. Štart! Pustíte spojku... a vstúpite do uzavretého okruhu tých, ktorí pilotovali F1.

1630: Krst so skúseným pilotom

Čakajú vás dvojmiestna F1 alebo pretekársky prototyp Ligier JS 49, oba riadené profesionálnym pilotom.

1730: Odovzdanie certifikátov pilotovania F1

Hlava plná zážitkov a záverečný aperitív!

Váš deň zahŕňa:

Kompletnú výbavu pilota (homologovanú FIA), vstup na okruh, bezpečnostné zariadenie, poskytnutie monopostov F4 a F1, prístup do open-baru a jedlo pilota (uvedené platí pre stáž s celodenným programom).