Jazda na F1

Krst - jazda na formule alebo v pretekárskom prototype

Okrem stáží na F1 ponúkame aj zoznamovacie aktivity slúžiace na zlepšenie sa v pilotovaní - tzv. krst na dvojmiestnej F1 alebo v taktiež v otvorenom dvojmiestnom pretekárskom prototype. Pri takejto adrenalínovej jazde na sedadle pasažiera a s profesionálnym pilotom školy za volantom zažijete neuveriteľné pocity.

Jazda v dvojmiestnej F1 AGS X2 a v prototype Ligier JS 49 znamená naplno prežiť pocity pilota Grand Prix na trati - výnimočný výkon, fantastické jazdné vlastnosti, ohromujúce zrýchlenie, efekt prudkého a zničujúceho brzdenia, precíznosť stopy... Dokonale vám to umožní spoznať všetky odstredivé sily a tlaky pôsobiace na pilota počas jazdy. Usadený v kokpite na sedadle za pilotom a neskutočne blízko predných kolies alebo v Ligieri JS 49 vedľa pilota ste unášaní ohromnou silou. Dojmy a zážitky z takejto jazdy sú neopísateľné a treba ich zažiť. Pocit štastia a uspokojenia po takejto vzrušujúcej jazde je potom nádherný.

Takúto výnimočnú jazdu v dvojmiestnej F1 či v Ligieri JS 49 si môžete vyskúšať na okruhu Var - teraz už so zvýšeným počtom kôl (krst má teda 3 kolá). Na iných vybraných okruhoch je ale k dispozícii aj trojmiestna F1, v ktorej sedíte vľavo či vpravo od pilota! Zažiť ju tak môžu taktiež aj hostia pilota. Na konci cieľovej rovinky na okruhu Var pritom monopost F1 riadený profesionálnym pilotom dosahuje rýchlosť až 260-270 km/hod. Na rýchlejších pretekárskych okruhoch to potom môže byť až až 290-300 km/hod.

Navštívite taktiež priestory AGS, kde môžete obdivovať značný počet monopostov F1 a F4, často aj historických exemplárov z minulosti stajne AGS. Zapôsobí na vás aj návšteva technického oddelenia, kde AGS vyrába, pripravuje a udržiava celý svoj park. Čas na prehliadku je ale limitovaný v nadväznosti na priebeh stáže. Prehliadka sa koná cez obednú pauzu alebo na záver dňa (platí pre okruh Var).