Jazda na F1

Monoposty

Monoposty F1 s radením rýchlostí pádlami na volante.

Monopost F1 Arrows A20 s motorom V10 v hale na okruhu Var

Arrows A20 (1999)

Svoj prvý bod si zapísal s Pedrom de la Rosa pri jeho prvej účasti na Grand Prix. Používa na stáže na okruhu var aj na okruhu Paul Ricard.

Monopost F1 Prost AP02 pre stáž HI-TECH v garáži na okruhu Paul Ricard

Prost AP02 (1999) a Prost AP04

Ako medzisezónne auto ho využíval Jean Alesi a Nick Heidfeld, na pretekoch bol monopost pilotovaný Jarnom Trullim a Olivierom Panisom. V súčastnosti sú na okruhu Var využívané pri stážach monoposty F1 Prost AP04 V8.

Monopost F1 Jordan EJ11 a prezident AGS Formule 1

Jordan EJ11 (2001)

Monopost pilotovaný H.H. Frentzenom (na konci sezóny nahradený J. Alesim) a J. Trullim dosiahol 6 rekordov na kolo a 6. miesto na svetovom šampionáte. Monopost Jordan sa ale pri stážach nevyužíva.

Monopost F1 AGS SH04 pre stáž HI-TECH na okruhu Var

AGS SH04 (2003)

Monopost bol vyvinutý špeciálne pre spoločnosť AGS FORMULE 1 pre stáže pilotovania. Táto formula F1 v sebe spája potešenie, výkonnosť a bezpečnosť. Vďaka svojej homogénnosti ponúka výborný kompromis medzi podvozkom, motorom a prevodovkou.


Monoposty F1 s manuálnym radením rýchlostí

Monopost F1 AGS JH24 pre stáž GRAND PRIX na okruhu Var

AGS JH 24

Monopost sa zúčastnil svetového šampionátu konštruktérov F1 a napísal najkrajšie stránky histórie stajne AGS v rukách slávnych pilotov ako Dalmas či Tarquini. V súčastnosti sa monoposty s manuálnym radením rýchlostí pri stážach F1 nepoužívajú.


Monoposty F3 a F4

Monopost F3 Opel Lotus na rovinke okruhu Var

Opel Lotus

Pôvodne využívané ef-trojky Opel Lutus boli nahradené monopostami F4 resp, formulou Renault 2.0 a sú využívané na úvodnú školu pilotáže, pričom majú radenie rýchlostí pádlami na volante.


Motory F1

Motor V8 Ford  Cosworth

Reputácia motorov Ford-Cosworth je s 10 titulmi zo svetového šampionátu nespochybniteľná. Motor V8 Ford Cosworth (DFR 3,5 l) vybraný v AGS na motorové vybavenie ich parku F1 umožňuje výkon 650 koní pri 11.000 otáčkach. Používaný bol na pretekoch stajňami Tyrrell, Arrows či Benetton pre pilotov ako Alesi, Alboreto, Herbert, Nakajima... Ponúka vynikajúci rozsah použitia, ukážkové potešenie z riadenia a dôveryhodnosť.