Jazda na F1

Okruhy

Okruh Var / Le Luc en Provence

Okruh Var je dlhý 2,2 km a nachádza sa hodinku jazdy autom od známych prímorských stredísk francúzskej Riviéry - Fréjus a Saint-Tropez. Ide o bývalú skúšobnú a vývojovú dráhu stajne AGS zapojenej do svetového šampionátu F1 a ako taká teda ponúka záruky nevyhnutné pre potešenie z pilotovania F1: veľké zákruty, dve rovinky, miesta pre prudké brzdenie. Teoreticky trať umožňuje dosiahnutie maximálnej rýchlosti 280 km/hod. Všetko v dokonale zabezpečenom prostredí vďaka videokontrole, prítomnosti lekára, hasičov a "bezpečnostnému" družstvu vybavenému zásahovými autami.

Počas dňa na vás čaká ranné pohostenie či podvečerný prípitok v priestoroch okruhu, obed v rezervovanej sále v priestoroch AGS Racing, ale aj priestory na uvoľnenie a oddych priamo pri trati v motor-home, kde je k dispozícii otvorený bar s občerstvením. Účastníci stáže a ich hostia tak majú počas dňa zabezpečené potrebné pohodlie.

Okruh Paul Ricard HTTT

Tento legendárny okruh bol vytvorený v roku 1970 Paulom Ricardom a po 11 mesiacoch prác v r. 2001 sa stal nadčasovým pre použitie vysokomoderných technológií. Úplne prerobený Okruh Paul Ricard High Tech Test Track tak spája estetiku, komfort a bezpečnosť.

Vytvorenie nových zákrut a zrušenie niektorých iných umožnilo vytvoriť plynulejšiu a technickejšiu trať s vynikajúcim povrchom. Výbehové zóny boli miesto štrku nahradené špeciálne drsným alsfaltovým povrchom na uľahčenie spomaľovania áut.

Je to miesto, kde sa spája technológia, kreativita a umenie, kde bolo všetko vymyslené pre radosť pilotov z jazdy, vo všetkej bezpečnosti, vďaka jedinečným, novátorským a veľmi vyspelým riešeniam.

V prípade, že jazdy na okruhu Paul Ricard budú pre jednotlivcov nepriechodné, vieme vám na vyžiadanie zabezpečiť aj stáž F1 na okruhu v Barcelone, na okruhu GP Magny-Cours či aj na iných okruhoch podľa ponuky. Táto možnosť je tak zaujímavá najmä pre tých, ktorí chcú zažiť jazdu na monoposte F1 s motorom V10 s výkonom 700 koní alebo s motorom V8 s výkonom až 750 koní.