Jazda na F1

Úvod

Splňte si svoj sen! Sadnite si za volant formuly 1 a sami si naplno užite riadenie monopostu s výkonom 650 koní! Zažite aj vy potešenie a eufóriu z pilotovania skutočnej F1! Jazda v F1 sa stane vaším celoživotným zážitkom (jazda na formule.sk / jízda ve formuli.cz / jízda ve F1 / www.hitka.sk).

!!! Táto webová stránka slúži už IBA ako archívna či ilustračná a NIE JE a nebude už aktualizovaná!

!!! Aktuálne informácie pre sezónu 2023 (či ďalšie sezóny) k ponúkaným stážam F1, krstom či jazdám na športovom prototype odteraz nájdete už iba na našej webovej stránke www.hitka.sk!

Ešte nedávno pre bežného smrteľníka nepredstaviteľná situácia. Dnes stačí prísť do cestovnej kancelárie HITKA a objednať si stáž na skutočnom monoposte formuly F1. O nejaký čas si potom v dohodnutom termíne sami sadnete do ef-jednotky s radením pádlami na volante a na vlastnej koži zažijete pocity pilotov F1 na okruhu Var /Le Luc en Provence, hodinku jazdy autom od francúzskych prímorských stredísk Saint-Tropez, Fréjus či Theoule sur Mer. Stali sme sa tak prvou cestovnou kanceláriou na Slovensku i v Čechách, ktorá priniesla unikátnu a jedinečnú možnosť pilotovať F1 z Grand Prix v prostredí skutočnej pretekárskej stajne!

Najprv vás čaká 4x 8 kôl na monoposte F4. Cez obedňajšiu prestávku absolvujete prehliadku priestorov spoločnosti AGS Racing (ktorá prevzala aktivity po AGS FORMULE 1) a dáte si chutný obed. Úderom 14-tej hodiny sa blíži hlavná udalosť dňa. Adrenalín stúpa, dojmy a pocity sa násobia, zvuková kulisa po pristavení ef-jednotky výrazne zmohutnie. Na slnkom zaliatej ploche Vás čaká neskutočne dramatická ef-jednotka pripravená na to, aby ste si do nej sadli.

Monoposty F1 sú vybavené motorom V8 Cosworth s výkonom 650 koní a vážia pritom len okolo 550 kg! A tak zrýchľujú z 0 na 100 km /hod. len za cca 2,5 sek. resp. zo 100 na 200 km /hod. za ďalších 2,5 sek. Dvestokilometrovú rýchlosťou tak dosiahnete za púhych 5 sekúnd!

Ešte upresňujúce informácie, dotiahnutie bezpečnostných pásov. Okamihy posledných pokynov, vybičovaná psychika a sústredenie. Ozve sa vzduchový štartér, motor zareve. Otáčky motora sú správne, hlavný školiteľ - bývalý pilot F1 vydáva pokyn a môžete vyraziť na uzatvorenú trať. Pustíte spojku ... a vstúpite do uzavretého okruhu tých, ktorí pilotovali F1! Takýto zážitok vám nenahradí žiadne športové auto, nech by bolo akokoľvek exkluzívne a výkonné.

Nesmiete si ale nechať ujsť ani jazdu na dvojmiestnej F1 či na dvojmiestnom prototype Ligier JS 49 riadenými skúseným miestnym pilotom, tzv. krst. Avšak teraz už pretekárskym tempom. Až pri tejto jazde totiž spoznáte, akými psychickými aj fyzickými schopnosťami musia disponovať špičkoví piloti F1.

Na okruhu však môžete vyskúšať aj profesionálny simulátor pre jazdu na monoposte F1 či simulátor pre rally autá. Simulátory je však možné využiť aj bez účasti na stáži F1 za samostatný poplatok (ceny pošleme na vyžiadanie).


Absolvovať stáž F1 však môžete tiež na iných renomovaných okruhoch (CLUB de Magny-Cours, GP de Magny-Cours, Dijon Prenois, Barcelona Catalunya či Paul Ricard Le Castellet), pričom tam môžete riadiť aj monoposty F1 s výkonom 700 až 750 koní alebo absolvovať krst dokonca na trojmiestnej F1. Viac informácií o týchto monopostoch či o programových balíkoch a ich cenách nájdete na inom mieste.

Ceny stáží F1 sú odlišné podľa typu stáže (t.j. monopostu F1), počte kôl na F1 a okruhu.Úvodná cena stáže F1 je od 1.590,00 EUR, pričom táto cena platí pre okruh CLUB de Magny-Cours a balík s 3 kolami na monoposte F1. Kto stihol akčnú ponuku so zľavou 15 %, má na tomto okruhu stáž F1 dokonca so 4 kolami na F1 už za cenu 1.351,50 EUR! Tá najdrahšia stáž F1 je za jazdu na ostrom monoposte F1 Williams FW33 z roku 2011 s výkonom 750 koní a stojí 14.700,00 EUR /1 os.

Stáž na monoposte F1 je najvhodnejším darčekom pre všetkých naozajstných fanúšikov F1. Môžete zažiť absolútne jedinečný deň. Neopakovateľný, výnimočný a plný rýchlej jazdy, emócií, zimomriavok a adrenalínu. Vynikajúco strávený deň, na ktorý určite nezabudnete!


Ing. Ivan Hitka